Facebook

Strona główna > Nasze opowieści > Nasze opowieści

Nasze opowieści

Jeśli jesteś LESBIJKĄ, GEJEM, BISEKSUALNA / BISEKSUALNY, TRANSPŁCIOWA / TRANSPŁCIOWY lub masz INNĄ tożsamość, zapoznaj się z tekstem niniejszej strony internetowej zwracając uwagę na stosowany na niej język i podziel się doświadczeniami wychodzenia z ukrycia.

UWAGA: Ta funkacja została zawieszona.

Aleksandra
Biseksualna / Biseksualny, 33, Opole, Polska, opublikowano: 2014-09-19

Czytaj

Mój coming out był stopniowy i rozłożony w czasie. W istocie jeszcze się nie zakończył. Pierwszy etap nastąpił w liceum. Wtedy też zaczęły się moje pierwsze relacje miłosne. Miałam paczkę przyjaciół: trzech chłopaków i jedną dziewczynę. Ta właśnie przyjaciółka poruszyła temat swojej biseksualności. Oczywiście nasi przyjaciele (w tym mój chłopak i chłopak mojej przyjaciółki) zinterpretowali to jako żarty czy młodzieńcze wygłupy. Potem ze względu na studia nasze drogi rozeszły się.


Jednego z tych przyjaciół odwiedziłam później w Warszawie. Wspominaliśmy czasy licealne. Zeszliśmy na temat owej przyjaciółki. Tej rozmowy nie zapomnę do końca życia. Przyjaciel: „Wiesz, że ona ma teraz dziewczynę?” Ja: „Tak, wiem. Nawet oglądałam zdjęcia”. Przyjaciel: „Myślałem, że ona żartuje z tą biseksualnością. Myślisz, że ona z nią tak na poważnie?” Ja: „Wiesz, wydaje mi się, że tak. W sumie ja też mam obecnie dziewczynę”. Mina mojego przyjaciela była BEZCENNA!

 

Na studiach zaczęłam traktować swoją biseksualność jako coś naturalnego. Nie chwaliłam się, że jestem bi, tak samo jak nikt normalny nie chwali się, że jest hetero. Jednak gdy rozmowy schodziły na związki, nie ukrywałam, że wchodziłam w relacje zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Zatem moja orientacja nie była tajemnicą dla moich przyjaciół i przyjaciółek, dla moich partnerów i partnerek, dla bliskich znajomych, jak i tych dalszych, którzy spytali bądź poruszyli ten temat. Dla mnie orientacja seksualna jest taką samą cechą człowieka jak kolor oczu, włosów czy wzrost i staram się, aby ludzie wokół mnie tak to właśnie traktowali.

 


1